ems studio limanowa

Studio treningu personalnego EMS w Limanowej.

+48 507 701 115 ul. Ks. Łazarskiego 3 Galeria Nova PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8:00 - 20:00, SOBOTA 8:00 - 14:00
Zajrzyj do nas!
Image Alt

BODYFIT STUDIO TRENINGU EMS W LIMANOWEJ

EMS jako całkowicie bezpieczna forma treningu.

Często dostajemy od podopiecznych pytania dotyczące bezpieczeństwa treningu EMS oraz występowania ewentualnych skutków ubocznych. Z myślą o tym, powstał ten artykuł, by rozjaśnić wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Przypomnijmy, czym jest trening EMS?

Trening ten oparty jest na stymulacji mięśni prądem elektrycznym o niskiej częstotliwości.

Kontrolowany zewnętrzny impuls elektryczny zastępuje świadome wywoływanie skurczów mięśni.

Jest to trening pozwalający jednocześnie pobudzić wszystkie grupy mięśniowe, w tym również trudniejsze do aktywacji podczas tradycyjnego treningu- mięśnie głębokie.

Trening EMS umożliwia ponad 150 razy więcej skurczów mięśni niż trening konwencjonalny, stąd też jednostka treningowa wynosi tylko 20 minut.

Zatem, czy metoda EMS jest bezpieczna?

Jak najbardziej !

EMS jest to metoda, której początki wywodzą się z medycyny i fizjoterapii, praktykowana zresztą w tych dziedzinach po dzień dzisiejszy. Elektrostymulacja znana jest od kilkudziesięciu lat i od tego czasu została sprawdzona i przebadana w licznych badaniach.
Już w 1960 roku naukowcy zaczęli wykorzystywać impulsy elektryczne do przygotowania sportowców do zawodów. W związku z tym, że efekt elektrostymulacji pozwolił osiągnąć pożądane wyniki sportowe, nastąpił dalszy rozwój tej metody.

  Metoda elektrostymulacji jest wykorzystywana aktualnie w wielu dziedzinach np. elektrostymulatory stosowane w fizjoterapii są urządzeniami bardzo efektywnymi we wspomaganiu procesu rehabilitacji pourazowej, neurologicznej a także w leczeniu bólu. EMS stosowany po operacji spowalnia atrofię mięśni i przyspiesza ich regenerację. Szczególnie obiecujące okazało się zastosowanie EMS w ostrej fazie, zaraz po zabiegu.

Aktualnie elektrostymulacja wykorzystywana jest również z powodzeniem w branży beauty. Stosowana jest w celu redukcji cellulitu, dla polepszenia wyglądu skóry oraz poprawy napięcia podskórnego.

Bezpieczeństwo w elektrostymulacji treningowej

Trening EMS to bezpieczna forma treningowa, która nie powoduje kontuzji i obciążeń stawów. Sprawdza się także w przypadkach porażeń nerwów obwodowych i pourazowych zanikach mięśni.  W związku z tym, że pomaga szybko wrócić do zdrowia po kontuzjach i urazach, rekomendują ją lekarze, sportowcy oraz pacjenci. 

Bardzo istotnym dla bezpieczeństwa jest fakt, że za całokształt treningu EMS zawsze odpowiada wykwalifikowany trener personalny. Przed pierwszym treningiem EMS trener przeprowadza szczegółowy wywiad, aby poznać cele, a także historię przebytych urazów i kontuzji osoby ćwiczącej. W konsekwencji trener jest w stanie dostosować indywidualny plan treningowy do predyspozycji fizycznych klienta.

Kluczowym jest też, że na pierwszym treningu podopieczny zapoznaje się z wszelkimi przeciwwskazaniami, przez co mamy pewność, że możemy rozpocząć trening bez wszelkiego ryzyka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przeciwwskazań do treningu, zachęcamy do przeczytania artykułu na naszej stronie “Co musisz wiedzieć przed pierwszym treningiem EMS?”.

 Trener odpowiedzialny jest również za prawidłowe założenie kamizelki i właściwe podpięcie elektrod. Kamizelka powinna być odpowiednio dopasowana do ciała, tak by wszędzie dobrze przylegała, nie sprawiając jednocześnie dyskomfortu dla ćwiczącego.

Intensywność oraz częstotliwość impulsów, zawsze dopasowywane są indywidualnie pod klienta, tak by zapewniały skuteczność ale także komfort treningu. Ponadto, podczas każdej sesji treningowej trener zwraca uwagę na technikę i poprawność wykonywanych ćwiczeń- tak by przeprowadzić trening całkowicie bezpiecznie dla swojego podopiecznego.

Popularność EMS na całym świecie- jako jej gwarancja bezpieczeństwa

Elektrostymulacja mięśniowa poprzez swoją skuteczność i znikome ryzyko urazów, cieszy się od lat dużą popularnością. Zyskała ją głównie na zachodzie Europy, ale od kilku lat również w Polsce prężnie rozwija się ta metoda treningowa. Treningowi EMS zaufało też bardzo wielu znanych sportowców. Są w wśród nich takie gwiazdy jak Usain Bolt, czy bracia Kliczko, a także wielkie kluby piłkarskie, takie jak niemiecki Bayern Monachium, czy hiszpański Real Madryt.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, co do bezpieczeństwa EMS i teraz już nic nie stanie Ci na przeszkodzie, by umówić się i spróbować tej innowacyjnej metody