ems studio limanowa

Studio treningu personalnego EMS w Limanowej.

+48 507 701 115 ul. Ks. Łazarskiego 3 Galeria Nova PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8:00 - 20:00, SOBOTA 8:00 - 14:00
Zajrzyj do nas!

BODYFIT STUDIO TRENINGU EMS W LIMANOWEJ

Trening EMS – trening dla każdego i w każdym wieku

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważnym elementem życia, który niesie ze sobą szereg korzyści w postaci poprawy zdrowia, sylwetki i ogólnego samopoczucia. O sprawność i kondycję powinniśmy dbać przez całe życie, szczególnie jako seniorzy, kiedy to organizm staje się słabszy i jesteśmy szczególnie narażeni na choroby i osłabienia kości.

Niestety, wiele starszych osób unika ruchu w obawie przed kontuzją lub dolegliwościami ze strony stawów i mięśni. Brak ruchu objawia się bólami zwyrodnieniowymi, utratą siły mięśni i spadkiem kondycji, przez co szybciej męczymy się np. wchodząc po schodach.

Z tego względu osoby starsze powinny być objęte procesem treningowym, dzięki któremu zyskają na poprawie kondycji fizycznej i psychicznej. 

Wzmacnianie pracy mięśni, umiarkowany wysiłek cardio, praca z oddechem – to sekret długiego życia! Lecz co zrobić, jeśli nie wiesz, jak dobrać zestaw ćwiczeń adekwatnie do wieku i boisz się kontuzji? A może nigdy nie interesowałeś się sportem i nie wiesz, jak zacząć?Seniorzy często narażeni są na utratę masy mięśniowej, tzw. sarkopenię, która postępuje wraz z wiekiem.

Osoby cierpiące na tę przypadłość, szczególnie gdy towarzyszy temu także otyłość, mają wiele ograniczeń funkcjonalnych. Aktywność fizyczna, a szczególnie polecany trening siłowy z umiarkowaną intensywnością, pozwala powstrzymać zanikanie tkanki mięśniowej.

Podeszły wiek prowadzi często również do osteoporozy. Choroba ta dotyczy częściej kobiet i objawia się ubytkiem masy kostnej. 

Regularne ćwiczenia zwiększają gęstość kości, mięśnie ulegają wzmocnieniu, a przez to zmniejsza się ryzyko urazów, w tym złamań i upadków.

 

Potrzeby i możliwości osób w podeszłym wieku są zupełnie inne niż u osób młodych i zdrowych. Forsujące i intensywne ćwiczenia nie są wskazane w tej grupie ćwiczących, u których mogłyby one spowodować znaczne przeciążenia stawów. Kluczowe jest więc indywidualne podejście do tej grupy wiekowej. Trening EMS przeprowadzany jest pod okiem doświadczonego trenera, co pozwala na indywidualne podejście do każdego ćwiczącego. Szczególnie ma to istotne znaczenie przy współpracy i tworzeniu programów treningowych dla osób starszych.

Trening EMS dzięki zastosowaniu elektrostymulacji mięśniowej może być swoistą formą rehabilitacji. Cechą charakterystyczną treningu EMS jest duży obszar oddziaływania, polegający na kontrolowanym wzmacnianiu mięśni, przy jednoczesnej eliminacji czynnika kontuzjogennego. Program ćwiczeń EMS jest całkowicie bezpieczny, ponieważ ćwiczenia wykonywane są bez obciążenia.

Do zalet treningu EMS u osób starszych zalicza się poprawę propriocepcji, równowagi i koordynacji ciała, które wraz z wiekiem ulegają znacznemu pogorszeniu. 

Pozwala zadbać nie tylko o mięśnie i kości, lecz również aktywnie walczyć z nadwagą. Zmniejsza się masa ciała ćwiczących, dzięki czemu stawy i kręgosłup nie ulegają niekorzystnym przeciążeniom. Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni EMS aktywnie redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, dzięki temu ryzyko wystąpienia chorób metabolicznych znacznie spada.

Elektrostymulacja mięśni przynosi szereg korzyści wśród trenujących seniorów. Lepszy nastrój i nastawienie do życia to zasługa endorfin, sukcesywnie wydzielanych przez organizm podczas wysiłku fizycznego. Każda aktywność fizyczna, w tym trening EMS, podejmowana przez osoby w podeszłym wieku, pozwoli dłużej cieszyć się dotychczasowym zdrowiem, opóźniać procesy starzenia się organizmu, a dzięki temu cieszyć się urokami życia na emeryturze.