ems studio limanowa

Studio treningu personalnego EMS w Limanowej.

+48 507 701 115 ul. Ks. Łazarskiego 3 Galeria Nova PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8:00 - 20:00, SOBOTA 8:00 - 14:00
Zajrzyj do nas!

BODYFIT STUDIO TRENINGU EMS W LIMANOWEJ

Jak działa trening EMS?

Trening całego ciała w 20 minut! Czy to w ogóle możliwe ?

Na pewno wielu z was spotkało się już ze stwierdzeniem, że 20 minutowy trening EMS zastępuje półtorej godzinny trening na klasycznej siłowni

Spróbujmy wspólnie pogłębić ten temat ponieważ chcielibyśmy abyś dzięki temu artykułowi lepiej zrozumiał  zasady działania treningu EMS.

Technologie EMS, której używamy można porównać do dodatkowego układu nerwowego, który zarządza mięśniami.

Standardowo kiedy wykonujemy ćwiczenia nasz układ nerwowy odpowiada za generowanie impulsów i wywoływanie skurczów mięśniowych co powoduje że poruszamy naszym ciałem. 

 

Z pomocą naszego urządzenia jesteśmy w stanie zmobilizować do pracy prawie 100% wszystkich włókien mięśniowych w obrębie danego mięśnia oraz uzyskać ich synchronizację czego nasz mózg nie jest w stanie dokonać samodzielnie.

Dzięki technologii EMS jesteśmy w stanie wzmocnić te impulsy poprzez elektrostymulację całego gorsetu mięśniowego aby uaktywnić jeszcze więcej włókien mięśniowych i ćwiczyć wydajniej bez dodatkowego obciążenia zewnętrznego. 

Nasze mięśnie nie są w stanie rozróżnić czy bodziec został wysłany z kory mózgowej czy poprzez zewnętrzne urządzenie stymulujące, a dzięki zaawansowanej technologii możemy z najwyższą precyzją regulować wielkość i rodzaj bodźca elektrycznego w zależności od indywidualnych potrzeb ćwiczącego.

Co więcej dzięki systemowi EMS unikamy nadmiernego przeciążenia stawów, układu sercowo-naczyniowego oraz zmęczenia psychicznego, które są częstym następstwem klasycznego treningu na siłowni dlatego z pewnością można uznać trening EMS za efektywniejszy i bezpieczniejszy.

Jednakże nie można zapomnieć, że istnieją pewne ograniczenia co do liczby treningów w ciągu tygodnia. Zalecana ilość treningów to maximum 2 w ciągu tygodnia z przerwą liczącą co najmniej 3-4 dni.

Mamy nadzieję, że ten artykuł przyczynił się do lepszego zrozumienia idei treningu EMS oraz zachęci Was do wypróbowania tej technologii osobiście podczas treningu wprowadzającego w naszym studiu Body Fit EMS Limanowa.