ems studio limanowa

Studio treningu personalnego EMS w Limanowej.

+48 507 701 115 ul. Ks. Łazarskiego 3 Galeria Nova PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8:00 - 20:00, SOBOTA 8:00 - 14:00
Zajrzyj do nas!

BODYFIT STUDIO TRENINGU EMS W LIMANOWEJ

n

Bądź bardziej SMART – czyli jak skutecznie wyznaczać swoje cele treningowe i je realizować.

Chcesz się dowiedzieć jak w prosty i skuteczny sposób wyznaczyć swoje cele treningowe/życiowe?

Bądź SMART i wypróbuj tą metodę aby Twoje cele stały się mierzalne i możliwe do wykonania. 

Warto jest stawiać sobie poprzeczkę wysoko jeśli chodzi o ustalanie celów treningowych oraz życiowych natomiast często jest to pierwszy krok do tego aby szybko stracić motywację do działania i porzucić zamierzone cele, dlatego warto zastosować metodę SMART, która optymalizuje proces stawiania celów i umożliwia stopniowe ich osiąganie przy zachowaniu silnej motywacji wewnętrznej.

Czym jest SMART?

Jest to akronim opisujący pięć cech, które powinien mieć dobrze wyznaczony cel

S czyli Sprecyzowany

Cel musi być konkretny tzn. musimy wiedzieć co chcemy osiągnąć i jak zamierzamy to zrobić np. redukcja masy ciała, rozbudowa tkanki mięśniowej, przebiec półmaraton,  nauczyć się pływać, nauczyć się języka hiszpańskiego itp.

Mczyli Mierzalny

Oznacza to, że dobrze sformułowany cel musi dawać nam możliwość zmierzenia postępów tzn. schudłem/am  3 kg w 2 tygodnie, obwód ramienia zwiększył się o 2,5 cm w miesiąc, przebiegłem/am 5 km bez przerwy, przepłynąłem 2 długości basenu, znam już 50 nowych słówek po hiszpańsku.

A czyli Atrakcyjny

Cel powinien koniecznie być dla Ciebie pewnego rodzaju wyzwaniem aby obudzić pokłady wewnętrznej motywacji oraz jego osiągnięcie musi dawać nam wymierne korzyści, tak aby zyski z podjęcia działania były wyższe niż straty. Do przykładowych zysków możemy zaliczyć ubranie ulubionej sukienki, która była rozmiar za mała, brak lęku przed pływaniem w morzu na wymarzonych wakacjach, rozmowa nowo poznaną osobą z zagranicy, brak zadyszki przy wchodzeniu po schodach na 3 piętro.

R – czyli Realistyczny

Czyli najprościej mówiąc możliwy do wykonania przy Twoich aktualnych zasobach fizycznych, czasowych oraz finansowych. 

T – czyli Terminowy

Należy określić sztywne ramy czasowe osiągnięcia naszego celu. Deadline jest konieczny aby uniknąć możliwości odkładania rzeczy na później. Zwiększa to mobilizację do podejmowania działania tu i teraz.

 

Jak przejść od teorii do praktyki?

Nie zwlekaj do jutra, jeśli masz już w głowie pomysł jaki cel chciałbyś osiągnąć w najbliższej przyszłości postaraj się szybko zapisać go na kartce oraz przeanalizować krok po kroku czy zaplanowałeś go zgodnie z metodą SMART. Przemyśl jakie działania musisz podjąć aby zrealizować kolejne etapy i zrób pierwszy właściwy krok w drodze do osiągnięcia wymarzonego celu.😃