ems studio limanowa

Studio treningu personalnego EMS w Limanowej.

+48 507 701 115 ul. Ks. Łazarskiego 3 Galeria Nova PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8:00 - 20:00, SOBOTA 8:00 - 14:00
Zajrzyj do nas!
Image Alt

BODYFIT STUDIO TRENINGU EMS W LIMANOWEJ

NEAT- czym jest i jak może nam pomóc w walce o lepszą sylwetkę.

NEAT jest to spontaniczna aktywność w ciągu dnia, nie związana z wykonywanym treningiem. Są to codziennie czynności, które wykonywane świadomie, bądź nie jak np. gestykulacja, zwiększają naszą codzienną aktywność.

✅ Prace domowe jak np. sprzątanie, gotowanie;👩‍🍳🥗🧹

✅ spacery;🚶‍♀️🚶‍♂️🐾

✅ przemieszanie się ( np do pracy) rowerem lub pieszo;🚴🏻🚶‍♀️

✅ korzystanie ze schodów zamiast windy;🦶🦶

✅ aktywności na świeżym powietrzu np. prace w ogródku, zabawa z dziećmi itp;🤸‍♂️👪🌱🌼

✅ robienie zakupów;👜👛

✅ gra nie instrumencie/ śpiew;🎻🎤🥁

✅ gestykulacja.🙅‍♀️🙋‍♀️🤷‍♂️

Dlaczego NEAT jest tak istotny?

Musimy pamiętać, że to właśnie te drobne czynności, wpływają na kształtowanie przez nas właściwej aktywności fizycznej. Oznacza to, że treningi- mimo że jak najbardziej ważne i pożądane, nie będą wystarczające, jeśli czas wolny będziemy spędzać leżąc czy godzinami oglądając telewizję. 

Już drobna zmiana nawyków jak eliminacja wspomnianej windy, jazdy samochodem/ tramwajem czy zwyczajnego siedzenia na rzecz schodów, spacerów czy stania- zaowocuje zwiększonym wydatkiem energetycznym. Jest to kluczowe zwłaszcza, kiedy zależy nam na redukcji nadprogramowych kilogramów.

Chcąc schudnąć, należy zadbać o ujemny bilans kaloryczny- a na to, poza treningami i właściwą dietą, w głównej mierze wpływa NEAT. Może okazać się on kluczowy, ponieważ pozwoli zwiększyć naszą podstawową przemianę materii i “podkręcić” metabolizm.

Spontaniczna aktywność pozatreningowa wpływa również na zwiększenie sprawności układu krążenia i płuc, zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych a także zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni.

Podsumowując, NEAT jest niezwykle ważny w utrzymaniu szczupłej sylwetki, kontrolowaniu masy ciała oraz ogólnym utrzymaniu zdrowia i wydolności. Warto zwiększyć codzienną spontaniczną aktywność, ponieważ nie wymaga ona od nas żadnych nakładów finansowych i wielu poświęconych godzin. Z powodzeniem  wprowadzisz  ją do życia codziennego i będziesz mógł cieszyć się poprawą wyglądu i samopoczucia. 😉😊