ems studio limanowa

Studio treningu personalnego EMS w Limanowej.

+48 507 701 115 ul. Ks. Łazarskiego 3 Galeria Nova PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8:00 - 20:00, SOBOTA 8:00 - 14:00
Zajrzyj do nas!
Image Alt

BODYFIT STUDIO TRENINGU EMS W LIMANOWEJ

Redukcja cellulitu dzięki regularnym treningom EMS.

Cellulit, czyli tak zwana skórka pomarańczowa, to problem większości kobiet.

Jest to głównie kobieca przypadłość, gdyż cellulit ściśle wiąże się z gospodarką hormonalną, a dokładniej z wydzielaniem estrogenów. Może dotyczyć zarówno osób młodych jak i dojrzałych, a także kobiet o różnej budowie i kształtach.

Skutecznym rywalem cellulitu jest trening EMS, który cieszy się coraz większą popularnością ze względu na skuteczność i bezpieczeństwo. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób metoda elektrostymulacji mięśni pozwala zredukować pomarańczową skórkę, przeczytaj nasz artykuł.  Podpowiadamy, jak pozbyć się cellulitu.

Czym jest cellulit i skąd się bierze?

Cellulit, zwany medycznie lipodystrofią, to określenie dla nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, gdzie pomiędzy grudkami tłuszczu powstają puste przestrzenie. Są to miejsca, w których gromadzi się nadmiar wody oraz produkty przemiany materii. W wyniku tych zaburzeń powstaje obrzęk, który uniemożliwia właściwy przepływ krwi.  Skutkuje to zmianami w tkance podskórnej. Struktura skóry staje się grudkowata, pomarszczona i włóknista, dlatego też cellulit zyskał miano “pomarańczowej skórki”.  

W zależności od stopnia zaawansowania może być widoczny gołym okiem lub dostrzegalny dopiero po ściśnięciu fałdu skóry.

Zmiany te dotyczą głównie miejsc naturalnie charakteryzujących się większą ilością tkanki tłuszczowej. Najczęściej to okolice pośladków, ud, brzucha, a także ramion.

Najczęstsze przyczyny powstawania cellulitu:

  • nieprawidłowa dieta (zwłaszcza nadmiar soli i cukru),
  • siedzący tryb życia i mała aktywność fizyczna,
  • zbyt ciasne ubrania,
  • nadwaga,
  • duże wahania wagi (także w okresie ciąży i po niej),
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej,
  • problemy z krążeniem,
  • nałogi,
  • wady postawy (niektóre zmiany np. w kręgosłupie powodują ucisk uniemożliwiający właściwe ukrwienie kończyn),
  • uwarunkowania genetyczne.

Jak trening EMS wpływa na redukcję cellulitu?

Metoda elektrostymulacji mięśniowej EMS powoduje rozbicie dużych warstw tłuszczowych na mniejsze i lepsze ukrwienie tkanki łącznej, co w rezultacie prowadzi do poprawy wyglądu i ujędrnienia skóry.

 

Trening EMS pobudza liczne mechanizmy odpowiedzialne za prawidłowe procesy metaboliczne organizmu. Stymulacji podlegają nie tylko mięśnie i tkanka tłuszczowa, lecz również poszczególne warstwy skóry. Dzieje się tak za sprawą wzmożonego przepływu krwi i limfy spowodowanego elektrostymulacją i wysiłkiem fizycznym.  To z kolei sprzyja powstawaniu wielu korzystnych zmian w obrębie skóry i tkanki podskórnej. 

 

Aktywacja mięśni za pomocą elektrostymulacji EMS, wpływa na lepsze dotlenienie komórek w tkankach, a to również ma ogromne znaczenie w metabolizmie tkanki tłuszczowej, co pozwala na skuteczniejszą walkę z cellulitem. Ponadto zwiększa się również produkcja kolagenu, którego zadaniem jest lepsze napięcie tkanki łącznej, budującej całą konstrukcję skóry.

W trakcie treningów EMS pierwszym widocznym efektem jest właśnie ujędrnienie skóry i redukcja cellulitu !

✅Nie zapominaj o właściwym odżywianiu !

Szybka redukcja cellulitu jest możliwa, jeśli walka z tym problemem odbędzie się na kilka sposobów. EMS na cellulit działa doskonale. Pamiętaj jednak, że równie ważne co ćwiczenia są dieta i dobre nawodnienie.

Dopełnieniem działań treningowych powinna być zbilansowana dieta, oparta na świeżych warzywach, owocach, rybach morskich i chudym mięsie, które stanowią źródło potrzebnych składników pokarmowych, witamin i antyoksydantów.

Warto ograniczyć w jadłospisie żywność przetworzoną i te z zawartością cukrów prostych. Metodą zwalczania cellulitu jest też odpowiednie nawadnianie organizmu – przeciwdziała to nadmiernemu gromadzeniu się wody w organizmie i poprawie jakości skóry.

✅Odpowiednia pielęgnacja

Świetnym uzupełnieniem dla treningu będą także domowe sposoby na zmniejszenie cellulitu: peelingi, zimny prysznic oraz szczotkowanie ciała na sucho. 

 

Odpowiednio dobrany trening przeprowadzony przez wykwalifikowanego trenera personalnego EMS, oraz pozostałe wspomniane metody, pozwolą cieszyć Ci się wymarzonym efektem jędrnej i gładszej skóry