ems studio limanowa

Studio treningu personalnego EMS w Limanowej.

+48 507 701 115 ul. Ks. Łazarskiego 3 Galeria Nova PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8:00 - 20:00, SOBOTA 8:00 - 14:00
Zajrzyj do nas!

BODYFIT STUDIO TRENINGU EMS W LIMANOWEJ

Wpływ regeneracji na efekty treningowe

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna i niesie szereg korzyści dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Często jednak zapominamy o tym, jak ważna jest również odpowiednia regeneracja. O czym więc warto pamiętać w kwestii zregenerowania organizmu?

Nawodnienie organizmu jest kluczowe nie tylko w kwestii treningowej ale i dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek ciała.

 Odpowiednie nawodnienie wspiera syntezę białek i procesy naprawcze włókien mięśniowych. Regularne nawadnianie wspomaga także perystaltykę jelit, a co za tym idzie poprawia trawienie. Odwodnienie może przyczyniać się do powstawania zaparć i wzdęć brzucha, tak więc koniecznie zadbaj o przyjmowanie dużej ilości płynów, gdy zmagasz się ze wspomnianymi problemami gastrycznymi. Niedostateczne nawodnienie organizmu prowadzi również do przewlekłego zmęczenia, co nie tylko utrudnia regenerację po treningu, ale powoduje ospałość, która obniża motywację i efektywność organizmu podczas wysiłku fizycznego. Powinniśmy starać się średnio wypijać przynajmniej 1,5 l wody na dobę.

Zbilansowana dieta jest kluczowa dla osiągnięcia wymarzonej sylwetki, a także poprawnego funkcjonowania Twoich mięśni.

Pamiętaj o tym, aby każdy posiłek który spożywasz był pełnowartościowy, czyli zawierał w sobie białko, ale także węglowodany i dobrej jakości tłuszcze. Unikaj wysokoprzetworzonej żywności oraz produktów o dużej zawartości cukru. Sięgaj w diecie częściej po owoce i dużą ilość warzyw, a organizm na pewno Ci podziękuje 😉

trening personalny limanowa
Odpowiednia jakość snu to najlepszy sposób na regeneracje mięśni i całego organizmu…

Optymalny czas snu to średnio 7 – 8 godzin dziennie. Dodatkowo Unikaj posiłków na ok. 3 godziny przed snem, zrezygnuj z korzystania z elektroniki- nocna ekspozycja na niebieskie światło powoduje oszukany obraz postrzegania rzeczywistości, myląc dzień z nocą, tym samym wprowadzając w stan ciągłej aktywności. Taki stan prowadzi do zaburzenia wydzielania melatoniny– hormonu ułatwiającego zaśnięcie oraz regenerację. Koniecznie przed snem wywietrz również pokój- uznaje się, że najlepsze warunki do snu zapewnia temperatura w przedziale od 16 do 19°C.

Rolowanie ciała świetnie wpływa na regenerację mięśni, pozwala pozbyć się napięcia, a także uwolnić punkty o zwiększonej bolesności tzw. punkty spustowe.

Dzięki masażowi rollerem ciało jest odżywione i zregenerowane a także zmniejsza się możliwość występowania kontuzji. Do rolowania ciała świetnie sprawdzą się wałki do masażu bądź różnego typu piłki np. duo-ball.

Redukcja stresu – codzienność często naraża nas na stres. Taki przewlekły stan ma znaczny wpływ na samopoczucie oraz szybkość naszej regeneracji.

Aby zredukować stres znajdź w codziennym biegu chwilę tylko dla siebie i zrób coś co naprawdę lubisz- poczytaj książkę, weź gorącą kąpiel, pospaceruj, spróbuj medytacji lub jogi. Otaczaj się także ludźmi, których kochasz i przy których dużo się uśmiechasz, to wpływa najlepiej na nasze dobre samopoczucie 🙂